Mallory Sonalert Products SCE120XA2DP3B
SCE120XA2DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE120XA2DP3B
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ SLOW DBL PULS
Datasheet Download
SCE120XA2DP3B.pdf
Availability of SCE120XA2DP3B
QUANTITY
SCE120XA2DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE120XA2DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE120XA2DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Double Pulse
3D ModelSCED.igsSCED.stp
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level95dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 50.8mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE120XA2DP3B
Related LinksSCE120, SCE120XA2DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE120XA2DP3B Details Description
Related parts for SCE120XA2DP3B
RES SMD 26.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TIMR/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/ORG 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SBR 60V 20A POWERDI5 datasheet.pdf