Abracon Corporation ABLS-LR-12.000MHZ-T
ABLS-LR-12.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-12.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 50ppm 18pF 15 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-12.000MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-12.000MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-12.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-12.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-12.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABLS-LR Series SMD Crystals
3D ModelABLS-LR.pdfABLS-LR.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS-LR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-12.000MHZ-T
Related LinksABLS-LR-1, ABLS-LR-12.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-12.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-12.000MHZ-T
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE PRINTER MAC-IWRITER 6' datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 166MHZ 50TSOP datasheet.pdf
RES 4M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
24 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK datasheet.pdf
MICRO 15C S 8" WHT FLOAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOD323 datasheet.pdf