Abracon Corporation ABLS-LR-13.000MHZ-T
ABLS-LR-13.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-13.000MHZ-T
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-13.000MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-13.000MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-13.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-13.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-13.000MHZ-T
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-13.000MHZ-T
Related LinksABLS-LR-1, ABLS-LR-13.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-13.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-13.000MHZ-T
IC FLASH 256KBIT 250NS 28TSOP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL 2CH 28-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120POS PCI32 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
EVAL BOARD AD9648-125 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK datasheet.pdf