Abracon Corporation ABLS-LR-16.9344MHZ-T
ABLS-LR-16.9344MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-16.9344MHZ-T
Brief Description
Crystal 16.9344MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-16.9344MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-16.9344MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-16.9344MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-16.9344MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-16.9344MHZ-T
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-16.9344MHZ-T
Related LinksABLS-LR-16, ABLS-LR-16.9344MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-16.9344MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-16.9344MHZ-T
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 56POS datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #10 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 6A WIRE TERM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
17 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf