Vishay/Vitramon VJ0805D680JXAAC
VJ0805D680JXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680JXAAC
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680JXAAC.pdf
Availability of VJ0805D680JXAAC
QUANTITY
VJ0805D680JXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680JXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680JXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680JXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680JXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680JXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D680JXAAC
CONN HEADER 11POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 10POS VERT datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
HEX KEY SET 9PC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 5POS datasheet.pdf
RES 4.07 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EASYMX PROV7 STM32 EMPTY 100TQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf