Abracon Corporation ABLS-LR-19.6608MHZ-T
ABLS-LR-19.6608MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-19.6608MHZ-T
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-19.6608MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-19.6608MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-19.6608MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-19.6608MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-19.6608MHZ-T
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-19.6608MHZ-T
Related LinksABLS-LR-19, ABLS-LR-19.6608MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-19.6608MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-19.6608MHZ-T
DIODE ZENER 33V 1W SMA datasheet.pdf
TERM TAB SIAMEZE 18-34AWG REV TR datasheet.pdf
RES 470 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SW M0-5 2CH 27A DGTL PWRSSO24 datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 30 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 312 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Header 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf