Abracon Corporation ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS2.pdfABLS2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
Related LinksABLS2-14.31, ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABLS2-14.31818MHZ-D4Y-T
POWER CORD FAN T-TYPE 36" datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 80POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 12V datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf