Abracon Corporation ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 15.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS2.pdfABLS2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABLS2-15.0, ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABLS2-15.000MHZ-D4Y-T
CAP FILM 0.3UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12.4V 24A 300W datasheet.pdf
RES 68 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 59.78MHZ CMOS SMD datasheet.pdf