Abracon Corporation ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
ABLS2-16.384MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-16.384MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABLS2-16.384MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
Related LinksABLS2-16.3, ABLS2-16.384MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-16.384MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABLS2-16.384MHZ-B1U-T
MOSFET N-CH 60V 2.4A SOT-89 datasheet.pdf
CONN RETAINER 7POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 33MHZ 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
250MHZ X 100 2M CABLE LENGTH datasheet.pdf
10.48-COLRDISPLAY TFT BLK ENG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 5V 200MA OUT datasheet.pdf
UMQ SAFETY MAT 48"X48" SPECIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf