Abracon Corporation ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
ABLS2-19.200MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-19.200MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABLS2-19.200MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
Related LinksABLS2-19.2, ABLS2-19.200MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-19.200MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABLS2-19.200MHZ-B1U-T
CONN PWR JACK 2.5X5.5MM HIGH CUR datasheet.pdf
RACK STEEL 13X21X9 BE/GY datasheet.pdf
BANANA JACK/SPADE LUG #4-6 RED datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8SOIC datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 390 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf