Abracon Corporation ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T.pdf
Availability of ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
QUANTITY
ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS2.pdfABLS2.stp
FamilyCrystals
SeriesABLS2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
Related LinksABLS2-24.57, ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T Details Description
Related parts for ABLS2-24.576MHZ-D4YF-T
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC PLD 10MC 30NS 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
TOOL FLAT SPANNER FOR COLLET NUT datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf