Abracon Corporation ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
Brief Description
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T.pdf
Availability of ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
QUANTITY
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS2.pdfABLS2.stp
FamilyCrystals
SeriesABLS2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
Related LinksABLS2-40.00, ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T Details Description
Related parts for ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
RES 7.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 2% 16VDC 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SCR 1600V 175A TO-94 datasheet.pdf