Abracon Corporation ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T.pdf
Availability of ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
QUANTITY
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS2.pdfABLS2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
Related LinksABLS2-40.00, ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T Details Description
Related parts for ABLS2-40.000MHZ-D4YF-T
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TX RS485/422 HS 14-SOIC datasheet.pdf
CONN MALE M12 8PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 20A 1.43 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A TIN .100 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 7 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf