Abracon Corporation ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
ABLS2-48.000MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-48.000MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABLS2-48.000MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
Related LinksABLS2-48.0, ABLS2-48.000MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-48.000MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABLS2-48.000MHZ-B1U-T
CAP CER 470PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 50V DF datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.11A 160 MOHM datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 20POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
EMITTER UV 410NM 500MA WFDFN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf