Abracon Corporation ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
Brief Description
Crystal 20.5000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T.pdf
Availability of ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
QUANTITY
ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
FamilyCrystals
SeriesABLS7M2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20.5MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
Related LinksABLS7M2-20.5, ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T Details Description
Related parts for ABLS7M2-20.500MHZ-D-2Y-T
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CONN STACKER 72POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC DECODE/DEMUX 3-8LINE 16SO datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SEALED 6POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 0.7A datasheet.pdf
THERMAL TAPE FOR LKX8-PWXX-0024 datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
POS.LOCK RECPT.GREEN datasheet.pdf
47UF 400V 25X30MM 85C 15000H datasheet.pdf