Abracon Corporation ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead
Datasheet Download
ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLSG.pdfABLSG.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLSG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US - 3 Lead
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
Related LinksABLSG-12.0, ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABLSG-12.000MHZ-D2Y-T
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 12SOP datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP TRIM 2-9PF 250V THRU HOLE datasheet.pdf