Abracon Corporation ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead
Datasheet Download
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T.pdf
Availability of ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
QUANTITY
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
Internal Part NumberEIS-ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLSG.pdfABLSG.stp
FamilyCrystals
SeriesABLSG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US - 3 Lead
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
Related LinksABLSG-24.57, ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T Details Description
Related parts for ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
TERM BLOCK PCB 2POS 5.08MM GRN datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 10SIP datasheet.pdf
CABLE SATA 3.0 ST-ST 1.0M datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO-219AB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf