Abracon Corporation ABM10-16.384MHZ-E20-T
ABM10-16.384MHZ-E20-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-16.384MHZ-E20-T
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 20ppm 10pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-16.384MHZ-E20-T.pdf
Availability of ABM10-16.384MHZ-E20-T
QUANTITY
ABM10-16.384MHZ-E20-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-16.384MHZ-E20-T
Internal Part NumberEIS-ABM10-16.384MHZ-E20-T
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-16.384MHZ-E20-T
Related LinksABM10-16.3, ABM10-16.384MHZ-E20-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-16.384MHZ-E20-T Details Description
Related parts for ABM10-16.384MHZ-E20-T
IC OPAMP GP 237KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
MODULE PIP 10A 2.2/5.5V 11SMD datasheet.pdf
IC DRIVER HISIDE QUAD 20-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SIM S7/400 FB40 2.5M CBL ASSY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING LIGHT WEIGH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf