Abracon Corporation ABM11-26.000MHZ-B7G-T
ABM11-26.000MHZ-B7G-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-26.000MHZ-B7G-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 15ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-26.000MHZ-B7G-T.pdf
Availability of ABM11-26.000MHZ-B7G-T
QUANTITY
ABM11-26.000MHZ-B7G-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-26.000MHZ-B7G-T
Internal Part NumberEIS-ABM11-26.000MHZ-B7G-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM7 and ABM11 Crystals
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-26.000MHZ-B7G-T
Related LinksABM11-26.0, ABM11-26.000MHZ-B7G-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-26.000MHZ-B7G-T Details Description
Related parts for ABM11-26.000MHZ-B7G-T
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 3.60K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SR BTS PCKT 3 ASY C datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E RED datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 30SKT PCB datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf