Abracon Corporation ABM11-36.000MHZ-B7G-T
ABM11-36.000MHZ-B7G-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-36.000MHZ-B7G-T
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 15ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-36.000MHZ-B7G-T.pdf
Availability of ABM11-36.000MHZ-B7G-T
QUANTITY
ABM11-36.000MHZ-B7G-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-36.000MHZ-B7G-T
Internal Part NumberEIS-ABM11-36.000MHZ-B7G-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM7 and ABM11 Crystals
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-36.000MHZ-B7G-T
Related LinksABM11-36.0, ABM11-36.000MHZ-B7G-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-36.000MHZ-B7G-T Details Description
Related parts for ABM11-36.000MHZ-B7G-T
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR DPAK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 320W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOD TXRX DFB 8CH CWDM SFP FEC datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf