Abracon Corporation ABM11-44.000MHZ-B7G-T
ABM11-44.000MHZ-B7G-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-44.000MHZ-B7G-T
Brief Description
Crystal 44.0000MHz 15ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-44.000MHZ-B7G-T.pdf
Availability of ABM11-44.000MHZ-B7G-T
QUANTITY
ABM11-44.000MHZ-B7G-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-44.000MHZ-B7G-T
Internal Part NumberEIS-ABM11-44.000MHZ-B7G-T
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency44MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-44.000MHZ-B7G-T
Related LinksABM11-44.0, ABM11-44.000MHZ-B7G-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-44.000MHZ-B7G-T Details Description
Related parts for ABM11-44.000MHZ-B7G-T
IC OTP 2MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 23W NI-780S datasheet.pdf
PLIERS BENT NOSE 6.3" datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 802MA 310 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SOD-123 datasheet.pdf
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLIES datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf