Abracon Corporation ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
ABM12-26.000MHZ-B2X-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 20ppm 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM12-26.000MHZ-B2X-T3.pdf
Availability of ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
QUANTITY
ABM12-26.000MHZ-B2X-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
Internal Part NumberEIS-ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM12.pdfABM12.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
Related LinksABM12-26.00, ABM12-26.000MHZ-B2X-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM12-26.000MHZ-B2X-T3 Details Description
Related parts for ABM12-26.000MHZ-B2X-T3
JUMPER-H1503TR/A3049B/H1501TR 5" datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMP OPENDRN 1.6V DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CBL ASSY NFEM-MC CARD LMR100 12" datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 6POS W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf