Abracon Corporation ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
ABM2-10.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM2-10.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM2-10.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM2.pdfABM2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABM2-10.00, ABM2-10.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM2-10.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM2-10.000MHZ-D4Y-T
MOSFET P-CH 60V 5.1A DPAK datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH CARD 512MB datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 5A 34.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 8.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf