Sullins Connector Solutions ABM24DTBS-S189
ABM24DTBS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ABM24DTBS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ABM24DTBS-S189.pdf
Availability of ABM24DTBS-S189
QUANTITY
ABM24DTBS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM24DTBS-S189
Internal Part NumberEIS-ABM24DTBS-S189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM24DTBS-S189
Related LinksABM24DT, ABM24DTBS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM24DTBS-S189 Details Description
Related parts for ABM24DTBS-S189
IC OTP 512KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
RESILIENT POLISHING PAD 5.25X8" datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC DO214AB datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL/PAR 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 6MA 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf