Sullins Connector Solutions ABM25DSMN
ABM25DSMN picture photo
Mfg. Part Number
ABM25DSMN
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156"
Datasheet Download
ABM25DSMN.pdf
Availability of ABM25DSMN
QUANTITY
ABM25DSMN Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM25DSMN
Internal Part NumberEIS-ABM25DSMN
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM25DSMN
Related LinksABM2, ABM25DSMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM25DSMN Details Description
Related parts for ABM25DSMN
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64TBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC SIGMA-DELTA 30KSPS datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2.5MM datasheet.pdf