Abracon Corporation ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-12.00, ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-12.000MHZ-B-4-Y-T
DIODE VARIABLE CAP 32V DO-34 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 214.6SPS 28-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
DSUB DUPC CAP MA 15P BLACK datasheet.pdf
TXRX DWDM FULL BAND TUNABLE XFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TWEEZER INSERTION 22D GA datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf