Abracon Corporation ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3B.pdfABM3B.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-13.56, ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-13.560MHZ-B-4-Y-T
CONN RECEPT 41POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN ADAPTR NIPPLE PLUG-BNC PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER PIN VERT 12POS AU datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN PIN 22-26AWG 15GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP 330MF -20% +80% 2.8V SMD datasheet.pdf
ENCODER CABLE 20M datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HAZARDOUS LOCATION datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf