Abracon Corporation ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3B.pdfABM3B.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-16.38, ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-16.384MHZ-B-4-Y-T
IC OPAMP CURR SENSE RRO 16SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 1:1:100 15A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 3.79 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 6.99"LX4.99"W datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf