Sullins Connector Solutions PREC017SADN-RC
PREC017SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC017SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
PREC017SADN-RC.pdf
Availability of PREC017SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC017SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC017SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC017SADN-RC
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC017SADN-RC
Related LinksPREC017, PREC017SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC017SADN-RC Details Description
Related parts for PREC017SADN-RC
BLADE HEX 1.5MM 4.72" datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
IC DAC DUAL 12BIT 40MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.9V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SIDE LOCK RECEPT BRACKET 34POS datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
HDM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10V NP0 1206 datasheet.pdf