Abracon Corporation ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-19.200, ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-19.200MHZ-10-1-U-T
POT DP 4POS SOLDER LUG 5A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
ZIGBEE ROUTER, SMT, 2MW, OTA, U. datasheet.pdf
LOOPBACK FOR MTP CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
1682 W/SWITCH datasheet.pdf
RES 450.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 T/H datasheet.pdf