Abracon Corporation ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-19.20, ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-19.200MHZ-B-4-Y-T
FILTER POWER LINE 20A 300/520V datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 4CH OPEN COLL 16SO datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CORD NEMA5-15P C-13 R/A 8' 18AWG datasheet.pdf
IC DUAL BCD UP-COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER PIN R/A 6POS SLD TIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf