Abracon Corporation ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-48.00, ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-48.000MHZ-B-4-Y-T
WIRE TIE 6.75" 50# SCREW datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
ATTENUATOR PAD CHIP 1W 40DB datasheet.pdf
IC UART FIFO 32B DUAL 48TQFP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8SOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 10ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 7.5NS 20DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
3300UF 450V 76X105MM 85C 2000H datasheet.pdf