Taiyo Yuden JMK325BJ476MN-T
JMK325BJ476MN-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK325BJ476MN-T
Brief Description
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325BJ476MN-T.pdf
Availability of JMK325BJ476MN-T
QUANTITY
JMK325BJ476MN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325BJ476MN-T
Internal Part NumberEIS-JMK325BJ476MN-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325BJ476MN-T
Related LinksJMK325B, JMK325BJ476MN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325BJ476MN-T Details Description
Related parts for JMK325BJ476MN-T
BREADBOARD JUMPER WIRE KIT 350PC datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 8SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 24mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 13K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 387 I/O datasheet.pdf
LOT/LOT-AVISAR/ABEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf