Abracon Corporation ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
Related LinksABM3C-12.2, ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM3C-12.288MHZ-D4Y-T
CONN TERM FEMALE 16AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 240V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 18V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 1.5MM NPN NO datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf