Abracon Corporation ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABM3C-13.0, ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM3C-13.000MHZ-D4Y-T
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf