Abracon Corporation ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
Related LinksABM3C-13.5, ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM3C-13.560MHZ-D4Y-T
TWIST-LOK 2.93" datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS485 20MBPS 10MSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FRAM 24VQFN datasheet.pdf
RES 9.45K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
MICRO 31C P 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf