Abracon Corporation ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABM3C-25.0, ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM3C-25.000MHZ-D4Y-T
DC/DC CONVERTER 0.69-5.5V 88W datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X4 GREEN TH datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 datasheet.pdf
RES 3.4M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf