Abracon Corporation ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM7 and ABM11 Crystals
3D ModelABM7.pdfABM7.stp
PCN Obsolescence/ EOLABM7 Series 14/May/2015
ABM7 Series 24/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM7
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
Related LinksABM7-24.00, ABM7-24.000MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM7-24.000MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM7-24.000MHZ-D2Y-T
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 13POS VERT datasheet.pdf
MCU RCM4050 RABBITCORE datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
INSERTER TERMINAL datasheet.pdf
TOOL CRIMPING POSITIONER 10AWG datasheet.pdf
CAP 4VDC 220UF 18 MOHM datasheet.pdf