Abracon Corporation ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3.pdf
Availability of ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
QUANTITY
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
Internal Part NumberEIS-ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
Related LinksABM81-32.000, ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 Details Description
Related parts for ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MCE60K datasheet.pdf
IC RCVR LVDS FPD 24BIT 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT W/CAGE CXP 84POS R/A datasheet.pdf
IC ISOMODEM 56KBPS 38-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 85A TO-220 datasheet.pdf