Abracon Corporation ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM81-32.00, ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM81-32.000MHZ-B4Y-T3
SENSOR PHOTOELECTRIC CUSTOM 5M datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 230VAC DIN RAIL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 10S, 110VAC datasheet.pdf