Abracon Corporation ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-14.7456, ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T3
JUMPER-H1500TR/A3049R/H1500TR 3" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 627MA 288 MOHM datasheet.pdf