Abracon Corporation ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-18.43, ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T3
CONN RECEPT 7POS MTA-156 24AWG datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL BLANK/BLANK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.6V SSOT-2 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf