Abracon Corporation ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
Related LinksABM8G-19.66, ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-19.6608MHZ-4Y-T3
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf