Abracon Corporation ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-22.11, ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T3
IC SW QUAD ANLG SPST 16-QSOP datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR/VOLT I/O 24SOIC datasheet.pdf
IC CLK GEN I2C BUS PROG 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 6"X30' A VFN datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
10P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf