Abracon Corporation ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-24.000, ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T3
TRANS PNP DARL 100V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf