Abracon Corporation ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM8G Series SMD Crystals
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-24.00, ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-24.000MHZ-B4Y-T3
RES SMD 7.32KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 110MHZ 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A TO-263 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SCC DIFF GAUGE 0 PSID TO 30 PSID datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf