Abracon Corporation ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T.pdf
Availability of ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
QUANTITY
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
Related LinksABM8G-26.000, ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL 8V 25MA SOT363 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
UM2472 UNIV MAT 5 M CBL TK1 SPEC datasheet.pdf
D40Z-1C-A datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 660MA 378 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf