Abracon Corporation ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM8G Series SMD Crystals
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-27.000, ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
THERMISTOR PTC OCP 9.40 OHM 25C datasheet.pdf
WIREWAY 45 DEG STEEL 2.5X2.5" GR datasheet.pdf
RES 330 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
71781-001-40P REC SCA-2 datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 310VAC datasheet.pdf