Abracon Corporation ABNTC-0603-104J-4250F-T
ABNTC-0603-104J-4250F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABNTC-0603-104J-4250F-T
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0603
Datasheet Download
ABNTC-0603-104J-4250F-T.pdf
Availability of ABNTC-0603-104J-4250F-T
QUANTITY
ABNTC-0603-104J-4250F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABNTC-0603-104J-4250F-T
Internal Part NumberEIS-ABNTC-0603-104J-4250F-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelABNTC-0603.pdfABNTC-0603.stp
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/504250K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABNTC-0603-104J-4250F-T
Related LinksABNTC-0603-, ABNTC-0603-104J-4250F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABNTC-0603-104J-4250F-T Details Description
Related parts for ABNTC-0603-104J-4250F-T
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG .156 WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG187A 30AWG 1000' datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 3.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf