Abracon Corporation ABNTC-0805-473J-4150F-T
ABNTC-0805-473J-4150F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABNTC-0805-473J-4150F-T
Brief Description
NTC 47KOHM 5% 4150K 1%
Datasheet Download
ABNTC-0805-473J-4150F-T.pdf
Availability of ABNTC-0805-473J-4150F-T
QUANTITY
ABNTC-0805-473J-4150F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABNTC-0805-473J-4150F-T
Internal Part NumberEIS-ABNTC-0805-473J-4150F-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelABNTC-0805.pdfABNTC-0805.stp
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/504150K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max200mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABNTC-0805-473J-4150F-T
Related LinksABNTC-0805-, ABNTC-0805-473J-4150F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABNTC-0805-473J-4150F-T Details Description
Related parts for ABNTC-0805-473J-4150F-T
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
SOCKET RELAY DIN RAIL G2R-2-S datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.6A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.2W 12V datasheet.pdf